Co kupić, Xbox One czy PS4?

co-kupic-xbox-one-czy-ps4Microsoft i Sony to odwieczni rywale, którzy walczą o względy swoich graczy. Starają się by ich konsole były lepsze pod każdym względem. Czy tak jednak jest?

Wnętrze konsol
W przypadku obu konsol tj. Xbox One oraz PS4 wnętrze jest do siebie łudząco podobne, ponieważ w obu przypadkach mamy do czynienia z procesorem posiadającym ośmiordzeniowy układ AMD Jaguar. Również pojemność dysków jest taka sama z tym, że w przypadku PS4 istnieje możliwość wymiany na lepszy natomiast do Xbox można tylko dopinać dyski zewnętrzne. W przypadku wnętrza zwraca się uwagę tylko na to, że przedstawiciel Sony ma lepsze możliwości jeżeli chodzi o rozdzielczość wyświetlanego na ekranie telewizora czy monitora obrazu.

Dodatkowe opcje
W przypadku obu konsol mamy możliwość korzystania z dodatkowych opcji. I tutaj rysują się już znaczne różnice.
Możliwość korzystania z chmury serwisu Gaikai posiada opcja wydana przez Sony dzięki czemu można oszczędzać miejsce na dysku. Przy tym Microsoft oferuje nam OneDrive czyli dysk własny dysk w chmurze.
W przypadku obu konsol mamy możliwość prowadzenia rozmów video (Xbox One oferuje taką możliwość przez Skype). Obie konsole dają nam możliwość korzystania z przeglądarki internetowej oraz You Tube’a. Sony jednak znacznie wyprzedza tutaj Microsoft, ponieważ dodatkowo oferuje możliwość korzystania z Sony Pictures oraz Sony Music Entertainment.

Tak naprawdę każdy indywidualnie powinien rozsądzić, która z konsol jest dla niego lepsza oraz które tytuły gier chciałby mieć u siebie. Tylko na tej zasadzie da się wybrać konsolę, która będzie wykorzystywana w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *