Co lepsze, Mac czy PC?

mac-kontra-pcJedną z najczęstszych pojawiających się dyskusji w komputerowym świecie jest wybór Maca lub PC. Mac-i, produkowane przez Apple, są często używane do świata designerów, podczas, gdy pecety (używające systemu Windows) zdominowały większość świata biznesowego. Kiedy nadchodzi moment wyboru, który z nich jest przeznaczony do pracy projektanta graficznego, skupiać się należy na obsłudze grafiki, kolorów, dostępności oprogramowania i całkowitej łatwości w używaniu.

Grafika, kolor i czcionka

Obsługa grafiki, koloru i czcionki jest ważną porcją pracy projektanta graficznego. Poprzez to, że Mac-i były nazywane długo komputerami designerskimi, skupiali się oni na polepszaniu obsługi kolorów i czcionek. Jeśli musisz wybrać pomiędzy Mac a PC ze względu na ten jeden czynnik, to przewagę ma Apple. Jednakże, takie same wyniki mogą być osiągnięte na PC. W przypadku projektowania stron internetowych, żaden nie wygrywa, potrzebny jest dostęp do obu systemów operacyjnych, aby przetestować swoje strony na wszystkich platformach.

Mac vs. PC – oprogramowanie

Odnosząc się dalej do projektowania grafiki, nie ma specjalnej różnicy pomiędzy oprogramowaniem dostępnym dla Maca lub PC. Wszystkie ważniejsze aplikacje, włączając w to Adobe Creative Suite, są dostępne dla obu platform. Jako, że Mac jest często nazywany komputerem designerskim, są dostępne pewne poręczne narzędzia i aplikacji tylko na użytek Maca. Podsumowując, więcej programów dostępnych jest na PC, szczególnie jeśli jesteś skupiony na konkretnej branży, grach, lub renderowaniu 3D.

Łatwość używania

Apple skupia się na łatwości używania ich systemu operacyjnego, wprowadzając nowe dodatki z każdym wydaniem, ulepszając w ten sposób doznania użytkowników. Ich integracja z aplikacji do aplikacji pozwala na czysty przepływ między nimi. Podczas gdy jest to oczywiste w ich aplikacjach takich jak iPhoto oraz iMovie, kontynuowane jest też przez profesjonalne narzędzia i produkty trzecie. Microsoft ulepszył doznania użytkowników w systemie Windows, jednak za łatwość używania przyznajemy przewagę Apple.

Mac vs. PC – wnioski

Generalnie, Maci są nazywane komputerami designerskimi i jest to jak najbardziej bezsprzeczne w związku z ich świetną grafiką i możliwościami czcionek oraz łatwością w użytkowaniu. Wadą Apple była jednak cena, ale jeśli chcesz Maca i masz za niski budżet, rozważ konsumerski poziom iMaca, który jest wystarczająco dobry dla zadań związanych z projektowaniem grafiki lub wybierz model używany. Kończąc, prawdopodobnie poradzisz sobie z Mac tak samo jak z PC. Z inteligentnym wyszukiwaniem okazji, możesz dostać mocniejszego PC za mniej pieniędzy niż Mac i będziesz używać to samo oprogramowanie – swoją kreatywność, i to nie koszt Twojego komputera zdeterminuje wyniki Twojej pracy.

Jeden komentarz

  1. To zdecydowanie kwestia przyzwyczajenia – ja od dawna korzystam z Windowsa i na system Apple po prostu ciężko mi się przestawić, dlatego prawdopodobnie już zawsze będę korzystał z systemu Microsoftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *