Czy warto kupić telefon z dual SIM?

telefon-z-dual-sim-czy-wartoTelefon z obsługą dwóch kart sim, tzw. dual SIM warto zakupić przede wszystkim jeśli sporo podróżujesz zagranicą.

Czym jest telefon z dual SIM?

Telefon z obsługą dual SIM to urządzenie, do którego możesz włożyć dwie różne karty SIM. Telefon uaktywni obie karty w taki sposób, że będą działały cały czas – pozwalając na dzwonienie, SMS-owanie i korzystanie z Internetu z wybranej karty SIM, bez utrudniającego życie wyjmowania i wymieniania kart SIM albo noszenia przy sobie dwóch telefonów.

Po co mi telefon z dual SIM?

Przede wszystkim w celu zaoszczędzenia pieniędzy na użytkowaniu telefonu w podróży.

Zazwyczaj będąc za granicą, staramy się zaoszczędzić kupując tani starter pre-paid z kartą SIM w danym kraju. Jest to dobre rozwiązanie, jednak ma jeden problem. Jeśli zamienisz jedną kartę SIM z drugą w swoim telefonie, to ominą Cię wszystkie rozmowy kierowane na Twój rodzimy numer telefonu.

I w tym momencie ukazuje się główna zaleta telefonu z dual SIM – zamiast ryzykować przegapienie ważnego telefonu lub utrudniać sobie życie podróżując z dwoma telefonami – wystarczy telefon z dwoma kartami SIM na pokładzie. Zmieści on zarówno Twoją standardową kartę SIM, jak i tą nabytą w kraju który odwiedzasz.

W ten sposób możesz dzwonić za pomocą nowo nabytej karty SIM, a także odbierać połączenia na starym numerze telefonu. Niektóre telefony czy smartfony z obsługą dual SIM mają nawet możliwość zmieniania rozmówcy pomiędzy połączeniami z dwóch różnych kart SIM, bez utracenia połączenia z żadnym z nich.

Inny sposób wykorzystania drugiej karty SIM: jeśli często bywasz w rejonach, gdzie Twoja sieć ma słaby sygnał lub wolny Internet – możesz łatwo przełączyć się pomiędzy dwoma sieciami z użyciem dwóch kart SIM w swoim telefonie.I jeszcze jedno świetne zastosowanie. Internet z Aero2. Do swojej zwyczajnej karty SIM możesz dodać kartę SIM obsługującą darmowy Internet na terenie całej Polski z Aero2. To główny powód dlaczego w Polsce smartfony z dual SIM stały się tak popularne. Internet z Aero2 jest całkiem szybki, od niedawna niestety trzeba przepisywać na nim captchę co godzinę, aby z niego korzystać – ale to nadal korzystne rozwiązanie.

Jakie telefony z dual SIM są dostępne na rynku i ile kosztują?

Jeszcze do niedawna, telefony z dual SIM były tzw. low-end’em, czyli produktami z niżej półki, budżetowymi z tylko podstawowymi funkcjami. Przykład takiego telefonu to Nokia Asha 206, którą można nabyć za mniej niż 200zł.

Jednak w ostatnich kilkunastu miesiącach sytuacja mocno się zmieniła i firmy produkujące smartfony weszły z impetem na ten rynek. Jeśli szukasz smartfona z dual SIM to znajdziesz zarówno telefony kosztujące 400zł, 800zł, jak i 1500zł.

Producenci smartfonów, którzy mają w swojej ofercie urządzenia z obsługą dwóch kart SIM to między innymi:

  • Samsung
  • HTC
  • Sony
  • Huawei
  • Nokia
  • Xiaomi
  • Motorola

A poza tym praktycznie 100% chińskich producentów, jak np. Coolpad. Nie wiedzieć czemu, w Chinach większość telefonów ma w standardzie dual SIM.

Jakiego smartfona z dual SIM kupić?

Wybór jest obecnie naprawdę duży. Jeśli szukasz czegoś w przedziale 600-900zł to dobrymi wyborami będą Motorola Moto G, Xiaomi Redmi S1 czy Huawei Honor 3C.

Jeśli chcesz wydać na smarfona więcej pieniędzy to możesz zainteresować się jakimś telefonem Samsung-a z serii Duos, np. Samsung Galaxy Note 4 czy Samsung Galaxy S5 4G, albo czymś od HTC z podobnej serii Dual SIM, np. HTC One M8 Dual SIM, albo skorzystać z oferty Sony i wybrać np. Sony Xperia Z3 Dual SIM.

2 komentarze

  1. Od niedawna w Polsce sprzedawany jest oficjalnie ASUS Zenfone, co prawdą to już stary telefon, Już niemal rok na rynku, ale nadal w dobrej cenie oferuje Dual sim z Aero2, procek intel Atom 2,0GHz, 2GB RAM. Inne ciekawe to Coolpad F1 i 7320, oba 2GB RAM, świetny jest też doogee Turbo2 Dg900, który ma 2GB RAM, procek 8×1.7GHz, Szkło GG z obydwu stron telefonu, Sterowanie gestami na zgaszonym ekranie, robienie zdjęć bez dotykania ekranu itp. Ogólnie jak ktoś nie wie jaki dual sim kupić to powinien obowiązkowo odwiedzić http://telchina.pl , to kopalnia wiedzy o dual simach i zakupach z chin. Można oczywiście sporo zaoszczędzić kupując samemu, bez polskich pośredników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *