jak-robic-zakupy-na-aliexpressW ostatnich czasach w Internecie pojawił się całkowicie nowy portal o nazwie Aliexpress. Jest on podobny do ebay.com lub allegro z tą tylko różnicą, że skupia on w sobie tylko i wyłącznie sprzedawców pochodzących z Chin.

Jak kupować?

Strona działa na podobnej zasadzie co allegro tyle tylko, że jest ona prowadzona w języku angielskim i płatność odbywa się za pomocą karty kredytowej lub też debetowej. W serwisie płacimy amerykańskimi dolarami.

Co sprawdzić najpierw?

Zanim zdecydujemy się na zakup np. ubrań powinniśmy najpierw sprawdzić jak dany produkt jest oceniany. Możemy to zrobić na podstawie gwiazdek znajdujących się na samej górze. Po prawej stronie mamy natomiast możliwość sprawdzenia jak układała się współpraca sprzedawcy z dotychczasowymi klientami (zasada jak w allegro).
Następną istotną rzeczą jest dokładne sprawdzenie opisu przedmioty, wymiarów oraz wszystkich szczegółów, które nas interesują (zakładka product details). Kolejną istotną kwestią jest zakładka (Feedback) dzięki której wiem, że produkty docierają do klientów. Zanim zdecydujemy się na zakup wybieramy kolor oraz rzecz jasna rozmiar wybranej części garderoby robiąc to za pomocą obrazków na których widać jak dana rzecz będzie się prezentować. Na samym końcu naciskamy na przycisk – Buy now (kup teraz) i przechodzimy do dalszej części serwisu.

Płatność za produkty

Tutaj, tak samo jak na allegro, możemy napisać wiadomość do osoby sprzedającej dane produkty ale nie musimy. W przeciwieństwie do allegro tutaj komunikacja następuje zdecydowanie szybciej, ponieważ wiadomość zwrotna bardzo często przychodzi w kilka minut.
W zakładce znajdującej się po prawej stronie (processing time) dowiemy się jak długo musimy oczekiwać na dany produkt. Jest to maksymalny czas, który może się znacznie skrócić. W przypadku gdyby sprzedawca nie wysłał w tym czasie produktu pieniądze się automatycznie zwracane. Naciskając na “Place order” ostatecznie zamawiamy dany produkt.
Przed dokonaniem płatności warto upewnić się jakie opłaty mają w określonym banku zagraniczne transakcje. Niemniej przechodząc do płatności wybieramy rodzaj karty jaki posiadamy a następnie wpisujemy wszystkie potrzebne dane tj. dane właściciela, numer karty oraz kod zabezpieczający.

Spory

W przypadku kiedy po dotarciu paczki okaże się, że coś jest z nią nie w porządku sprzedawca nie otrzymuje należności. Pieniądze są zamrożone w serwisie. W takim wypadku otwieramy spór. Istnieje jeszcze jedna możliwość otwarcia go a mianowicie kiedy paczka po określonym w aukcji czasie nie dotrze do nas. Wtedy możemy domagać się zwrotu naszych pieniędzy.