Jak obsługiwać telefon z Androidem?

telefon-z-androidemPosiadanie coraz lepszej jakości sprzętu nakłada na użytkowników obowiązek posiadania coraz większej wiedzy na temat technologii. Obecnie telefony komórkowe nie służą już tylko do komunikowania się za pomocą dzwonienia lub napisania wiadomości tekstowej (SMS). Telefony to teraz tak zwane smartfony, czyli inteligentne, intuicyjne urządzenia porównywalne funkcjami do małych rozmiarów komputera.

Lepsze, szybsze, łatwiejsze?

Pomimo prostej obsługi i mało skomplikowanego interfejsu (w zależności od modelu telefonu) niektóre potrzebne funkcje lub czynności mogą być ukryte lub nie tak oczywiste. Instrukcja obsługi, dołączona do każdego telefonu jest zbyt zawiła i niestety mało który użytkownik ją czyta. Jak temu zaradzić? Poradniki oraz artykuły w Internecie stały się normą i popularnym sposobem rozwiązania problemów. Są one konkretne i odpowiadają konkretnie na zadane pytanie. Niezależnie od tego, z jakiego systemu korzystamy i jaki mamy model telefonu możemy uzyskać rozwiązanie naszego problemu, w szybki i przystępny sposób.

Jak rozwiązywać problemy?

Pytania odnośnie zawiłości systemu Android, czyli najpopularniejszego systemu na smartfonach mogą być różne. Zarówno początkujący użytkownik jak i doświadczony posiadacz telefonu zapewne będzie chciał dopasować urządzenie zgodnie z własnymi preferencjami. W związku z tym warto poszukiwać odpowiedzi nie tylko na stronach z gotowymi artykułami. Śledzenie i udzielanie się w wątkach na forach tematycznych może dać równie pozytywne efekty. Sieć to przede wszystkim ludzie z różnym doświadczeniem i wiedzą. Warto więc szukać porad i zasięgać informacji od innych użytkowników danego sprzętu.

Niezawodna pamięć

Częstym problemem posiadaczy telefonów z systemem Android jest mała pamięć systemowa. Jest to pamięć przechowująca aplikacje, z których korzystamy oraz niezbędne informacje o systemie. Nieograniczony wybór aplikacji dostępnych od ręki powoduje, że pamięć ta może być przeładowana. Skutkiem tego będzie spowolnienie pracy telefonu, a w najgorszym wypadku jego zawieszenie. Jest to dość niekomfortowe zwłaszcza wtedy, kiedy od szybkości pracy telefonu zależy załatwienie naszych prywatnych spraw.

Czy jedynym rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie potrzebnych aplikacji? Naturalnie nie! Dzięki kilku prostym krokom możemy przenieść wybrane aplikacje na pamięć zewnętrzną (kartę microSD).
W tym celu wystarczy wejść w ustawienia naszego telefonu i skorzystać z Menedżera aplikacji. Lista zainstalowanych aplikacji pozwoli rozeznać się w tym, co aktualnie jest najcięższe dla systemu. Wejście w aplikację otworzy szereg opcji. Jest to między innymi możliwość przeniesienia danych aplikacji na inną pamięć. W zależności  od ilości miejsca możemy tak postąpić z kilkoma lub kilkunastoma aplikacjami.

Jak widać, zapewnienie komfortu pracy na telefonie z systemem Android nie jest wcale trudnym zadaniem. Wykonanie kilku prostych czynności należy do niezbędnej higieny każdego urządzenia. Sprawny telefon jest w obecnych czasach na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *