Minergate – co to i jak zarabiać kopiąc kryptowaluty?

Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że korzystamy z niego praktycznie we wszystkich możliwych celach i sytuacjach. Zdobywamy tam wiedzę, sięgamy po rozrywkę oraz komunikujemy się i bierzemy udział w akcjach społecznych. Coraz częściej jednak sieć służy nam do zdywersyfikowania źródła własnych przychodów. Możemy otworzyć własny biznes online bądź dorabiać w mniej angażujący sposób. Pomysłów tak jak i ludzi jest całe mnóstwo. Odrobina chęci wystarczy, by dorobić nawet do kilkuset złotych miesięcznie do podstawowej pensji! Czas poświęcony na próbowanie i odkrywanie kolejnych opcji zarobku w Internecie z pewnością się zwróci.

Jak zarabiać kopiąc kryptowaluty?

Decydując się na jakiekolwiek inwestycje warto przemyśleć, ile tak naprawdę czasu możemy poświęcić na dodatkowe działania poza pracą. Zdecydowanie więcej wysiłku włożymy we własny kąt w sieci i budowanie swojej marki niż na przykład w… wydobycie kryptowalut. Czym jest kryptowaluta? To technologia internetowa, która może być używania w ramach środka płatniczego. Wynalazek ten został opracowany poza systemem finansowym i istnieją różne jej odmiany. Przykładem może być pierwotny i najbardziej rozpoznawalny Bitcoin, ale także Dashcoin czy Dogecoin. Każda z walut ma swój własny kurs, a ich wydobycie polega na kopaniu (ang. mining), czyli rozwiązywaniu problemów matematycznych przez dany komputer. Czy w takim razie możemy tu brać pod uwagę wydobycie na własną rękę?

Minergate – co to i jak kopać kryptowaluty?

minergate-co-to-jak-kopacOczywiście! Wystarczy odpowiednia moc naszej „koparki”, czyli komputera osobistego. Platformy takie jak Minergate.com udostępniają możliwość wydobywania wirtualnych monet poprzez zainstalowanie odpowiedniego programu na komputerze. Jeśli masz w miarę dobrą kartę graficzną to powinieneś zarobić w przeliczeniu na złotówki z kilkanaście złotych dziennie. Cała operacja przeprowadzana jest praktycznie bezinwazyjnie. Wystarczy pobrać i otworzyć program, wybrać walutę, którą chcemy wydobywać i zająć się swoimi sprawami. Program zrobi za nas całą robotę! Jak wypłacić z Minergate? Wystarczy wypełnić payment ID odpowiedniego portfela kryptowaluty i wypłatę otrzymamy w ciągu 24 godzin. Następnie taką kryptowalutę możemy wymienić na złotówki czy dolary przy użyciu giełdy walut.

Waluta walucie nie równa

Warto pamiętać o tym, by zapoznać się z wartościami walut. Są one bowiem zmienne i nie zawsze opłaca się je wydobywać. Podstawowa wiedza na temat kryptowalut oraz ich działania powinna uchronić nas przed błędami w tego typu działalności. Jednocześnie możemy również zainteresować się innymi sposobami wydobywania, jak na przykład kranikami (ang.faucets), które dostępne są online, bez konieczności instalacji oprogramowania.

Atutem kryptowalut jest również posiadanie wirtualnego portfela (ang. wallet), dzięki któremu możemy bezpiecznie przechowywać uzyskane środki. Istnieje też możliwość wymiany walut oraz błyskawicznych przelewów, nawet na drugi koniec świata.

Niewątpliwie wydobycie wirtualnych walut może być ciekawym, dodatkowym zajęciem. Bardzo potrzebna będzie tu jednak cierpliwość i warto pamiętać, że wydobywanie nie będzie zbyt dochodowe. Jeżeli nie potrzebujemy przychodu natychmiast, możemy zająć się zbieraniem naszego kieszonkowego i w tym samym czasie szukać innych źródeł internetowego przychodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *