Powody, dla których warto nauczyć się nowego języka

nauka-nowego-jezykaJęzyków obcych uczymy się z różnorodnych powodów. Potrzebujemy ich do pracy, chcemy umieć porozumieć się z tubylcami na wakacjach czy pragniemy poznać nową kulturę, co bez znajomości języka jest mocno utrudnione. Uczenie się nowych języków może wymagać dużo pracy, aby wejść na dobry, solidny poziom i później wyzwaniem jest ulepszanie się w posługiwaniu się nim. Z dobrym podejściem, technikami nauczania i pomocą można opanować dany język praktycznie do perfekcji. Jest wiele plusów z racji nauczenia się nowego języka.

Nauka języka

Uczenie się nowego języka podniesie Twoje zdolności kognitywistyczne, wzmocni ogólne zdolności nauczania i zwiększy zdolności w paru innych sferach.

Jest też swego rodzaju osiągnięciem. Uczenie się języków jest doświadczeniem złożonym, które ubogaca Cię w wielu przypadkach. Im większy robisz progres, tym cenniejszą wiedzę zdobywasz.

Uczyć się nowego języka możemy na bardzo wiele sposobów. Najlepiej spróbować pełną imersję, wgłębienie się język i otaczanie się nim z każdej strony. W ten sposób możemy czytać bajki, oglądać filmy i seriale z napisami, korzystać z aplikacji typu Duolingo, pójść na kurs grupowy, rozmawiać z native speakerem i wiele innych. Dajcie znać w komentarzach co polecacie.

Więcej opcji do wyboru w karierze

Nauka nowego języka daje Ci przewagę nad innymi, bo jesteś w stanie zmierzyć się z bardziej globalnymi opcjami w przeciwieństwie do innych. W czasach, gdy coraz to więcej firm przekracza granice kulturowe, zdolność porozumiewania się w językach obcych pomaga łamać bariery lingwistyczne i ułatwia wymianę informacji.

Nawet jeśli osiągniesz tylko poziom podstawowy, nauka języka obcego pokazuje, że jesteś gotów na wysiłek, często pomaga Ci w pracy dla firmy, w której pracujesz, zwiększa perspektywy w karierze i satysfakcję, jaką czerpiesz z pracy z ludźmi z innych kultur.

Wgląd w kulturę

Słowa kształtują nasz sposób myślenia. Z naturą rozprawiamy się poprzez używanie własnego języka. Język jest poniekąd mapą kulturową. Mówi Ci, skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają. Wprowadza Cię do innego sposobu myślenia i patrzenia na świat. Każdy ma swoją bogatą bazę doświadczeń. Środkiem do osiągnięcia tego doświadczenia jest sam język.

Uczenie się języka jest jak poznawanie całego systemu kulturowego i społecznego. Dodatkowo, gdy uczysz się o kulturze lub języku w konkretnym regionie, starasz się porównywać to z własną kulturą i językiem. Podczas tego rozważasz o podobieństwach i różnicach między językiem własnym i obcym, co powoduje głębsze studiowanie własnego języka i kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *