Pozycjonowanie za efekt

Pozycjonowanie za efektKorzystając z usług pozycjonera lub firmy zajmującej się SEO możemy natrafić na różne sposoby rozliczania się z działań mających na celu podwyższenia rankingu strony w wyszukiwarkach typu Google.

Najczęściej stosowaną metodą jest rozliczanie się co miesiąc lub co inny okres czasu – bez względu czy strona klienta znajduje się na ustalonej pozycji w Google. O wiele rzadziej można natknąć się na pozycjonowanie za efekt. Rozliczanie się w ten sposób wymaga sporej uczciwości klienta, zazwyczaj także podpisania wiążącej umowy na piśmie. Jest to bardziej ryzykowne dla zleceniobiorcy – pozycjonera, gdyż musi on wyłożyć więcej pieniędzy, czasu i pieniędzy na uzyskanie efektów, zanim otrzyma należne pieniądze z tytuły pozycjonowania. Jest jednak o wiele przyjemniejsze dla klienta, który nie musi płacić „za nic” (brak efektów, które nigdy nie są natychmiastowe, pozycjonowanie to bardzo długotrwały proces).

W ostatnich latach firmy oferujące pozycjonowanie stron raczej odchodziły od tego sposobu rozliczeń z klientami, jednakże ostatnie zmiany w algorytmie wyszukiwarki Google, które spowodowały falę filtrów na stronach trochę zmieniło tą sytuację. Część firm całkowicie porzuciła nawet częściowe umowy za pozycjonowanie za wyniki, uznając to za zbyt ryzykowne dla działalności firmy. Inne przedsiębiorstwa jednak powróciły do rozliczania się za efekt, gdyż klienci są coraz bardziej świadomi i uczuleni na możliwe filtry i bany i mogą zapłacić więcej jeśli będą mieli odpowiednie efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *